احیای حق و از بین رفتن ظلم

اگر از عمر عالم یک روز باقی مانده باشد، خداوند آن روز را آنقدر طولانی می کند تا مردی از خاندان من که همنام من است، ظهور کند و زمین را….

  احیای حق و از بین رفتن ظلم

به این آیات توجّه فرمایید: «وَ اُمِرتُ لأعدِلَ بَینَکُم»[1]...(بگو) مأمورم که در میان شما (به) عدالت (رفتار) کنم. «إعدِلُوا هُوَ أقرَبُ لِلتّقوَی»[2] به عدالت رفتار کنید که به پرهیزکاری نزدیک تر است! وجود مقدس ولی عصر «عجل الله تعالی فرجه الشریف» می خواهند بساط ظلم را برچینند و باطل را از میان بردارند و عدل را در سراسر جهان بگسترانند. در این رابطه، احادیثی وارد شده است که شاید شنیده باشید.
پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلّم) فرموده اند: «لَو لَم یبق مِنَ الدنیا إلّا یومٌ واحدٌ لَطوَّلَ اللهُ ذَلِکَ الیومَ حتَّی یبعَثَ اللهُ فِیهِ رَجُلاً مِن وُلدِی یوَاطِی اسمُهُ اسمِی یملَؤَهَا عَدلاً و قسطاً کَمَا مُلِئَت ظُلماً و جَوراً.»[3] اگر از عمر عالم یک روز باقی مانده باشد، خداوند آن روز را آنقدر طولانی می کند تا مردی از خاندان من که همنام من است، ظهور کند و زمین را همان طور که از ظلم و جور پُر شده است، مملو از عدل و داد کند. یکی از پیام های دین، احیای عدل و برچیدن ظلم است. اگر ما می خواهیم امروز قلب رسول الله (صلی الله علیه و آله)، ارواح ائمه طاهرین (علیهم السلام)، روح آقا امام رضا (علیه السلام)، قلب مقدس ولی عصر و در حقیقت خداوند متعال از ما راضی باشد، همت کنیم و ارزش های اسلامی را ارج نهاده و احیا کنیم.

سخنرانی: حجت الاسلام و المسلمین نظری منفرد، رواق امام خمینی رحمه الله، 21 تیر1390
منبع: کتاب مشکات، خاتم ولایت، معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی----------------------------------------------
پی نوشت ها:
[1]. شوری: 15.
[2]. مائده: 8.
[3]. محمد بن محمد بن نعمان بغدادی (شیخ مفید)، الارشاد فی معرفة حجج الله علی العباد، ج2، ص 340 و341.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر