اعمال و رفتار یک شیعه

شیعه بودن نباید تنها ادعا باشد بلکه در اعمال و رفتار آنها نیز باید نمایان باشد ...

 اعمال و رفتار یک شیعه

نام های حضرت فاطمه زهرا (س) هرکدام دارای فلسفه ای از خصوصیات رفتاری ایشان دارد، به طور مثال فاطمه از ریشه فطم و فطم از ریشه قطع است نام فاطمه دارای 5 محور خلق، خود حضرت، شیعیان، دوستان و دشمنان است.
علم حضرت فاطمه زهرا (س) علم تام الهی و تجلی علم پروردگار در تمامی ابعاد است، حضرت فاطمه زهرا (س) دو شرط اصلی هادیان الهی را دارا هستند که شامل علم الهی و معصوم بودن است. نام فاطمه در رابطه با شیعیان بدین گونه است که خداوند شیعیان حضرت زهرا (س) را از آتش جدا نگه داشته اند.
شیعه حضرت بودن نباید تنها ادعا باشد بلکه در اعمال و رفتار آنها نیز باید نمایان باشد. خداوند در قران کریم خطاب به پیامبر (ص) می فرمایند: یا رسول الله به اینها بگو اگر خداوند را دوست دارند پشت سر تو راه بیافتند، نمی شود کسی ادعای مسلمانی کند اما پشت سر شیطان حرکت کند.
محبت واقعی نقش آفرین است و در صورتی نمایان می شود که از سوی ادعا شونده به واقع مشاهده شود، حضرت فاطمه زهرا (س) در روایتی می فرمایند: اگر به هر چیزی که ما می گوئیم عمل کنید و از هر چیزی که نهی کرده ایم دوری کنید شیعه هستید وگرنه نیستید لذا شیعه عملی شیعه صد درصد است. شیعیان برجستگان بهشت اند؛ اما محبان نیز با 5 شرط اصلی بهشتی می شوند؛ محب باشند، با دوستان ائمه دوست، با دشمنان دشمن و همچنین زبانا و قلبا تسلیم اهل بیت (ع) باشند. اگر کسی با داشتن این 5 شرط گه گاهی هم گناه هم کند گرچه شیعه نیست باز هم بهشتی است، اما پس از اینکه از گناهانش پاک شود..

منبع: حرم مطهر، رواق امام خمینی صحن جامع رضوی، حجت الاسلام رضایی تهرانی

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر