امام (ع) از بارگاه خویش به عنوان باغی از باغهای بهشت تعبیر می کنند، چنان که پیامبر (ص) هم فرمودند بین قبر و محراب من در مسجد النبی ...

  زیارت امام رضا(ع)
۲۳ آذر ۱۳۹۶ 113 13.8 KB 19 0

زیارت امام رضا(ع)

1- در مکانی که اهل بیت (ع) ـ چه زنده و چه مرده ـ حضور داشته باشند، آن مکان محل رفت و آمد ملائکه و زیارتگاه عرشیان است، پس زایر امام رضا (ع) بلکه زایر هر یک از ائمه‌ی معصومین (ع)، باید بداند که در جمع ملائکه به زیارت می‌پردازد و قدر خویش را بیشتر بداند.

2- امام (ع) از بارگاه خویش به عنوان باغی از باغ‌های بهشت تعبیر می‌کنند، چنان که پیامبر (ص) هم فرمودند بین قبر و محراب من در مسجد النبی «روضة من ریاض الجنة» باغی از باغ‌های بهشت است. اگر از هر مسلمانی بپرسیم که دوست داری در بهشت نماز بخوانی و یا عبادت نمایی؟ بی‌شک و تردید پاسخ مثبت خواهد بود، اما چنین امری چگونه ممکن است؟ در پاسخ باید گفت: با حضور در کنار اهل بیت (ع) در واقع در باغی از باغ‌های بهشتی حضور می‌یابیم و عبادت در کنار آنان یعنی عبادت در بهشت. آری زیبایی بهشت به حضور اهل بیت (ع) است و آنانند که بهشت را بهشت نموده‌اند. و زایر باید بداند آن آرامشی که در هنگام حضور در حرم دارد به خاطر حضور در بهشت ولایت است.

3- امام (ع) باز در مقام پاداش زایر خویش می‌فرمایند: از جمله چیزهایی که نصیب زایر می‌گردد، ثواب هزاران حج و عمره است و این که در آخرت نیز مورد شفاعت اهل بیت (ع) قرار می‌گیرد تا گناهانش بخشیده گردد، همان گونه که قبل از این بیان گردید.


منبع:
باران فضیلت، تالیف احمد مرادخانی، تهیه و تدوین اداره امور فرهنگی آستان قدس، نشر قدس رضوی.


مطالب مرتبط