مشعل روشنگر

پرچم های سر افراز، این مشعل های نورافشان، این مناره های بلند بود که در تاریخ اسلام ایستاد و شعاع اسلام را آن چنان پرتو افکن کرد که تحریف کنندگان و کسانی که مایل بودند در محیط تاریک، حقایق را قلب کنند نتوانستند.

  مشعل روشنگر

شخصیت موسی بن جعفر علیهما السلام در داخل زندان هم همان شخصیتِ مشعلِ روشنگری است که تمام اطراف خودش را روشن می کند. ببینید حق این است، حرکت فکر اسلامی و جهاد متکی به قرآن، یک چنین حرکتی است، هیچ وقت متوقف نمی ماند حتی در سخت ترین شرایط. این همان کاری بود که موسی بن جعفر علیهما السلام کرد، که در این باره داستانهای زیادی و روایات متعددی است. یکی از جالب ترین آنها این است که سندی بن شاهک معروف، که شما می دانید یک زندان بان بسیار قوی و خشن و از سرسپردگان بنی عباس و از وفاداران به دستگاه سلطنت و خلافتِ آن روز بود؛ این، زندان بانِ موسی بن جعفر (علیهما السلام) بود و در خانة خودش موسی بن جعفر (علیهما السلام) را در یک زیرزمینِ بسیار سختی زندانی کرده بود. خانوادة سندی بن شاهک، گاهی اوقات از یک روزنه ای زندان را نگاه می کردند، وضع زندگی موسی بن جعفر (علیهما السلام) آنها را تحت تأثیر قرار داد و بذر محبت اهل بیت علیهم السلام و علاقه مندی به اهل بیت علیهم السلام در خانوادة سندی بن شاهک پاشیده شد. یکی از فرزندان او به نام کشاجم از بزرگان و اعلام تشیع است. شاید دو نسل یا یک نسل، بعد از سندی بن شاهک یکی از اولاد سندی بن شاهک، کشاجم است که از بزرگترین اُدبا و شعرا و از اعلام تشیع در زمان خودش است که این را همه ذکر کرده اند.
استقامت ائمه ما در مقابل جریانهای فساد، موجب این شد که امروز ما می توانیم اسلام حقیقی را پیدا کنیم. اگر این حرکت مبارزه جویانه ی سرسخت ائمه در طی این 250 سال نبود، بدانید که قلم به مزدها و زبان به مزدهای بنی امیه و بنی عباس، اسلام را تدریجاً آن قدر عوض می کردند که بعد از گذشت یکی دو قرن از اسلام، هیچ چیز باقی نمی ماند. این پرچم های سر افراز، این مشعل های نورافشان، این مناره های بلند بود که در تاریخ اسلام ایستاد و شعاع اسلام را آن چنان پرتو افکن کرد که تحریف کنندگان و کسانی که مایل بودند در محیط تاریک، حقایق را قلب کنند نتوانستند.

منبع: کتاب انسان 250 ساله مقام معظم رهبری

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر