300 گیگابایت دزد خریدم

زمان بندی و عمل به این زمان بندی، همان ماشین زمان است

300 گیگابایت دزد خریدم

تصور کنید دنیایی را که می شد دزد را دانلود کرد، یا مثلا دزد را آپلود می کردیم. دنیای مسخره ای بود نه؟ اینکه مثلا یک نفر برود بازار و بگوید ببخشید چند گیگابایت دزد میخواستم.

تصور چنین زمانی باید در عین جالب بودن وحشتناک باشد. وحشتناک از این حیث که چه بر سر مردمش آمده که حاضرند برای خرید دزد پول بدهند و اصلا چگونه می شود که دزدها این همه مقبولیت پیدا کنند؟

دزدهای متنوع، دزدی های متنوع

دزد می تواند چیزهای مختلفی بدزدد، مثلا ثروتت، رفاقتت را، برادرت را یا مثلا وقتت را! راستی هستند چیزهایی که با دانلود کردنشان وقتمان می رود و به معنای دقیق تر دزدِ وقت را دانلود می کنیم. یعنی آزادانه و با حق انتخاب از دزد می خواهیم بفرمایید زمانمان را ببرید.

جالب شد نه؟ ما در آن زمان زندگی می کنیم، زمانی که حتی خودمان بارها و بارها بی هدف در میان تاریکی های وبگردی گرفتار شدیم و گاه تا ساعت ها در سیاه چاله های زمان فضای مجازی گرفتار شده ایم و نوری از بیرون به سمت ما نتابیده است.

5c4020d40c831.jpg

ماشین زمان شخصی خود را داشته باش

تصور کنید ماشین زمان داشتید و می توانستید از آن روزگار فرار می کردید، کدام زمان را برای فرار انتخاب می کردید؟ دوست داشتین مردمش چگونه باشند؟

برای اینکه گرفتار این دزدها نشویم کافیست یک برنامه ساده داشته باشیم برای اینکه من الان چرا می خواهم بچرخم؟ و این زمانی که از دست می دهم چقدر می تواند آینده ام را بسازد.

مثلا مشخص کنیم چند دقیقه برای هر کدام از مقاصد خود در فضای مجازی باید وقت بگذاریم. زمان بندی و عمل به این زمان بندی همان ماشین زمان است که شما را از این عصر وحشتناک با موفقیت بیرون می برد و شمایید که بر زمان سوارید و این دزدها هرگز نمی توانند در شما نفوذ کنند.

داوود صدوقی

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال کنید
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
ویژه ها
عید در حرم امام رئوف

عید در حرم امام رئوف

9224

عید در حرم امام رئوف


عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

عکس حرم مطهرامام رضا علیه السلام

8634

فقیر و خسته به درگاهت آمدم رحمی که جز ولای توام نیست هیچ دست آویز حرم مطهرامام رضا علیه السلام


زائر حرم امام رضا علیه السلام

زائر حرم امام رضا علیه السلام

7963

دولت دراین سرا و گشایش دراین در است ... السلام علیک یا انیس النفوس یا علی بن موسی الرضا(ع) #امام_رضا_علیه_السلام #حرم_امام_رضا_علیه_السلام #حرم_مطهر_رضوی


ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

ضریح حرم مطهر امام رضا علیه السلام

8911

قلب مرا به پای ضریح ات گره بزن بیمارم و دخیل شفای تو می شوم


دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

دربانان حرم مطهر امام رضا علیه السلام

9693

از رهگذر خاک سر کوی شما بود؛ هر نافه که در دست نسیم سحر افتاد


بیشتر